NELSON DAKA

Chtěli bychom vám blíže představit našeho adoptivního chlapce Nelsona Daka.

Nelson se narodil 23. 5. 2003. Žije s oběma rodiči a každý den navštěvuje školu, která je od jeho bydliště vzdálená 3km. Jeho nejoblíbenějším předmětem je kreslení. Ve svém volném čase si hraje s dětmi ze sousedství a to s  míčem, který je vyroben z použitých igelitových a papírových tašek svázaných provázkem. Někdy si také hrají s autíčky vyrobenými z bláta a drátů. Jeho oblíbená barva je zelená. Spí v pokoji se svými rodiči, přičemž všichni spí na podlaze, kde je jen rákosová rohož, a společně s bratrem Martinem se dělí o dvě přikrývky. Minulé Vánoce dostal Nelson přikrývku.

Maminka se jmenuje Agnes Musheta a pracuje jako rolnice.

Tatínek se jmenuje Penyesani Daka a pracuje jako zemědělec.

Nelson má dva sourozence, bratra Martina Daka (3,5 let) a sestru Hellen Daka (8 měsíců).

Nelson_DAKA

Rodina vlastní dům a půdu, kde pěstují kukuřici, podzemnici olejnou, maniok, sladké brambory (pro domácí potřebu). Jsou závislí na drobném zemědělství. Vlastní jednopokojový dům s doškovou střechou. Dům je postaven z blátěných cihel, sloupů a bambusových tyčí, neteče v něm voda, není tam elektřina, vodu musí nosit ze studny.  Nikdo z nich neumí číst a psát anglicky, ani jazykem Chinyanja. Mají latrínu a venku odpadní jámu.

Nelson by se v budoucnu rád stal zdravotníkem.

Ještě něco o místě, kde Nelson žije:

Rufunsa je naprosto typickou zambijskou vesnicí – nevede do ní použitelná silnice, zdejší obyvatelé se živí převážně kaší z kukuřice, kterou si sami vypěstují.  Mezi chatrčemi pobíhají desítky sirotků, jejichž rodiče se stali oběťmi AIDS. Jako řada dalších afrických vesnic neměla Rufunsa to štěstí, že by se stala cílem humanitární pomoci, ale asi i díky tomu se v ní pár schopných místních obyvatel rozhodlo založit jakési občanské sdružení, vybudovat sirotčinec a školu.

Renata Graserová 2.ZLY

 


Zvětšit mapu

Pokud byste chtěli Nelsonovi přispět na studium, postup je následující:

1)      Vaše jméno

2)      Číslo účtu: 749011/0100

3)      Sponzorský kód: (variabilní symbol) 29002, (specifický symbol) 27772

Projekt „Adopce na dálku“ založila Arcidiecézní charita Praha v roce 1993. Díky této organizaci a díky aktivnímu přístupu bývalého studenta naší školy (Ondřej Palán) může naše škola přispívat Nelsonovi na studium. Kontaktní osobou pro komunikaci s Arcidiecézní charitou Praha je výchovná poradkyně PaedDr. Zuzana Ledvinová.

 

 


 

Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace, realizuje projekt s názvem
"Škola pro praxi“
v rámci projektu „Šablony pro SŠ a VOŠ I“
č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_035/0005365

Datum zahájení 1. 3. 2017, datum ukončení 28. 2. 2019.

 

ŠKOLA, jako partner Karlovarského kraje, realizuje projekt
"Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji“
č. CZ.1.07/1.1.00/44.0004Projekty EU

INFO VOŠ!!!

drmax

Citát na 24. týden

T. A. Edison
Neselhal jsem 10000krát. Našel jsem 10000 způsobů, které nefungují.

Album na 23. týden

The Cure Collection

Trh práce
Info pro 1. ročníky
Info - uniformy

Pro budoucí
studenty 

Jak a kde objednat a nakoupit uniformy nutné pro výuku

ověřená instituce
Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace - netkatalog.czStřední školy s maturitní zkouškou - netkatalog.cz