skola

NEJBLIŽŠÍ AKCE

20. 12.     ZÁVĚREČNÁ SLAVNOSTNÍ SCHŮZE
24.12.2018-2. 1. 2019 Vánoční prázdniny
3. 1. 2019     Zahájení vyučování v novém roce

Atlas Školství - kam na střední školu

ŠKOLSKÝ PORTÁL KARLOVARSKÉHO KRAJE
Vysoké školy.cz

NELSON DAKA
Přihlášení

Dopis od Nelsona a odpověď 2

Dopis od Nelsona :
Sociální pracovník pan Martin Mposama sděluje, že si Nelson vede ve škole dobře, že měl velikonoční prázdniny a byl s matkou v kostele. Nelson si užívá vánoční dárky, hlavně školní tašku,uniformu, boty a školní a hygienické potřeby. V Africe je zima obdobím sklizně, letos měli však v Zambii problémy se škůdci, ,úroda byla na některých polích zničena housenkami. Zemi hrozí v některých oblastech hladomor. Nelsonova matka však přesto sklidila trávu a nějakou kukuřici z polí.
Nelson i jeho matka často myslí na své sponzory v Evropě, jako by byli jeho příbuznými.Je vděčný, že může chodit do školy a snaží se, abychom z jeho výsledků měli radost.

Odpověď třídy 3.ZLY :
Měli jsme letní prázdniny a užívali volna. Předtím jsme v červnu byli s paní učitelkou biologie v Německu, používali jsme mikroskop a hledali mikroorganismy žijící ve vodě. Teď musím zase brzy vstávat, učit se na testy, chodit na vyučování. Obvykle máme 7 hodin denně. Příští rok nás čeká maturita. Většina z nás chce studovat dále, např. na univerzitě. Někteří chtějí být lékaři a pomáhat pak lidem v Africe.

Minulý týden jsme měli ve škole návštěvu z Texasu. Byla to skupina 5 mladých lidí z hlavního města. To je větší než naše hlavní město a Texas je 9krát větší než ČR. Mluvili s námi anglicky o svém životě, počasí a své zemi. Byla to zajímavá zkušenost.

U nás je teď podzim a listy stromů mění barvu na žlutou, oranžovou, červenou... Často prší. Teploty brzy klesnou pod nulu. V ČR je dlouhá zima a teploty i kolem -15 stupňů Celsia. Jezdíme lyžovat, na snowboardu, stavíme sněhuláka. Víš, Nelsone, co je to sníh ?

Je nám líto, že máte problémy se škůdci úrody. Česká republika má také finanční potíže, je v dluzích, hodně lidí ztrácí práci. Musíš se
snažit ve škole, abys pak jako dospělý pomáhal ostatním lidem ve své zemi.
Těšíme se na tvůj dopis.

 


 

Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace, realizuje projekt s názvem
"Škola pro praxi“
v rámci projektu „Šablony pro SŠ a VOŠ I“
č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_035/0005365

Datum zahájení 1. 3. 2017, datum ukončení 28. 2. 2019.

 

ŠKOLA, jako partner Karlovarského kraje, realizuje projekt
"Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji“
č. CZ.1.07/1.1.00/44.0004Projekty EU

INFO VOŠ!!!

drmax

Citát na 15. týden

A. I. Solženicyn
Neomezená moc v rukou omezených lidí má vždy za následek krutost.

Album na 15. týden

Jasná Páka mix

Trh práce
Info pro 1. ročníky
Info - uniformy

Pro budoucí
studenty 

Jak a kde objednat a nakoupit uniformy nutné pro výuku

ověřená instituce
Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace - netkatalog.czStřední školy s maturitní zkouškou - netkatalog.cz