Dopis od Nelsona a odpověď 2

Dopis od Nelsona :
Sociální pracovník pan Martin Mposama sděluje, že si Nelson vede ve škole dobře, že měl velikonoční prázdniny a byl s matkou v kostele. Nelson si užívá vánoční dárky, hlavně školní tašku,uniformu, boty a školní a hygienické potřeby. V Africe je zima obdobím sklizně, letos měli však v Zambii problémy se škůdci, ,úroda byla na některých polích zničena housenkami. Zemi hrozí v některých oblastech hladomor. Nelsonova matka však přesto sklidila trávu a nějakou kukuřici z polí.
Nelson i jeho matka často myslí na své sponzory v Evropě, jako by byli jeho příbuznými.Je vděčný, že může chodit do školy a snaží se, abychom z jeho výsledků měli radost.

Odpověď třídy 3.ZLY :
Měli jsme letní prázdniny a užívali volna. Předtím jsme v červnu byli s paní učitelkou biologie v Německu, používali jsme mikroskop a hledali mikroorganismy žijící ve vodě. Teď musím zase brzy vstávat, učit se na testy, chodit na vyučování. Obvykle máme 7 hodin denně. Příští rok nás čeká maturita. Většina z nás chce studovat dále, např. na univerzitě. Někteří chtějí být lékaři a pomáhat pak lidem v Africe.

Minulý týden jsme měli ve škole návštěvu z Texasu. Byla to skupina 5 mladých lidí z hlavního města. To je větší než naše hlavní město a Texas je 9krát větší než ČR. Mluvili s námi anglicky o svém životě, počasí a své zemi. Byla to zajímavá zkušenost.

U nás je teď podzim a listy stromů mění barvu na žlutou, oranžovou, červenou... Často prší. Teploty brzy klesnou pod nulu. V ČR je dlouhá zima a teploty i kolem -15 stupňů Celsia. Jezdíme lyžovat, na snowboardu, stavíme sněhuláka. Víš, Nelsone, co je to sníh ?

Je nám líto, že máte problémy se škůdci úrody. Česká republika má také finanční potíže, je v dluzích, hodně lidí ztrácí práci. Musíš se
snažit ve škole, abys pak jako dospělý pomáhal ostatním lidem ve své zemi.
Těšíme se na tvůj dopis.

 


 

Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace, realizuje projekt s názvem
"Škola pro praxi“
v rámci projektu „Šablony pro SŠ a VOŠ I“
č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_035/0005365

Datum zahájení 1. 3. 2017, datum ukončení 28. 2. 2019.

 

ŠKOLA, jako partner Karlovarského kraje, realizuje projekt
"Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji“
č. CZ.1.07/1.1.00/44.0004Projekty EU

INFO VOŠ!!!

drmax

Citát na 24. týden

T. A. Edison
Neselhal jsem 10000krát. Našel jsem 10000 způsobů, které nefungují.

Album na 23. týden

The Cure Collection

Trh práce
Info pro 1. ročníky
Info - uniformy

Pro budoucí
studenty 

Jak a kde objednat a nakoupit uniformy nutné pro výuku

ověřená instituce
Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace - netkatalog.czStřední školy s maturitní zkouškou - netkatalog.cz