skola

NEJBLIŽŠÍ AKCE

20. 12.     ZÁVĚREČNÁ SLAVNOSTNÍ SCHŮZE
24.12.2018-2. 1. 2019 Vánoční prázdniny
3. 1. 2019     Zahájení vyučování v novém roce

Atlas Školství - kam na střední školu

ŠKOLSKÝ PORTÁL KARLOVARSKÉHO KRAJE
Vysoké školy.cz

NELSON DAKA
Přihlášení

NELSON DAKA - Dopis ze Zambie, který přišel v únoru 2014

Nepíše nám sám Nelson Daka, ale jeho sociální pracovník s těžko vyslovitelným příjmením, pan Martin MPOSAMA.
Nelson je prý teď v páté třídě základní školy v Rufunse, s učením mu pomáhá právě pan Mposama. Slibuje, že v dalším dopise už něco zkusí napsat Nelson osobně. Problémy mu ve škole dělá místní jazyk / těžko říci, který, protože v Zambii se krom úřední angličtiny používá několik dalších místních jazyků ! /. Nelsona potěšily samolepky a kresby od 3. ZLY / ptá se po jejich autorce /.
Lidé v Zambii jsou zaneprázdněni zemědělskými pracemi v této roční době, pan Mposama dodává, že jejich výsledek závisí na dešti a při jeho nedostatku se lidé bojí hladomoru.
Na závěr vyslovuje pan Mposama přání za všechny děti zapojené do sponzorského programu charity při nemocnici Svatého Lukáše v místě, které je opět pro nás nevyslovitelné - v Mpanshyi , že naše škola bude prostřednictvím charity při pražské arcidiecézi nadále podporovat děti , jako je Nelson.

A naše odpověď ? Zodpověděli jsme Nelsonovi otázku na počasí v Česku, snažili se vysvětlit, že ta letošní zima vlastně ani zima nebyla, že se těšíme na jaro, měli jsme prázdniny a volejbalový turnaj ve škole.
Nasťa slibuje poslat další vlastní kresby, Wendy vysvětluje , co je globální oteplování a ptá se, zda Nelson někdy viděl Viktoriiny vodopády, které jsou na hranicích Zambie. Zdeňku zase zajímala zvířata na safari, chce vědět, zda zajímá i Nelsona / četli jsme, že v Zambii žije nejvíc slonů ze všech zemí /.


 

Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace, realizuje projekt s názvem
"Škola pro praxi“
v rámci projektu „Šablony pro SŠ a VOŠ I“
č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_035/0005365

Datum zahájení 1. 3. 2017, datum ukončení 28. 2. 2019.

 

ŠKOLA, jako partner Karlovarského kraje, realizuje projekt
"Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji“
č. CZ.1.07/1.1.00/44.0004Projekty EU

INFO VOŠ!!!

drmax

Citát na 15. týden

A. I. Solženicyn
Neomezená moc v rukou omezených lidí má vždy za následek krutost.

Album na 15. týden

Jasná Páka mix

Trh práce
Info pro 1. ročníky
Info - uniformy

Pro budoucí
studenty 

Jak a kde objednat a nakoupit uniformy nutné pro výuku

ověřená instituce
Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace - netkatalog.czStřední školy s maturitní zkouškou - netkatalog.cz