NELSON DAKA - Dopis ze Zambie, který přišel v únoru 2014

Nepíše nám sám Nelson Daka, ale jeho sociální pracovník s těžko vyslovitelným příjmením, pan Martin MPOSAMA.
Nelson je prý teď v páté třídě základní školy v Rufunse, s učením mu pomáhá právě pan Mposama. Slibuje, že v dalším dopise už něco zkusí napsat Nelson osobně. Problémy mu ve škole dělá místní jazyk / těžko říci, který, protože v Zambii se krom úřední angličtiny používá několik dalších místních jazyků ! /. Nelsona potěšily samolepky a kresby od 3. ZLY / ptá se po jejich autorce /.
Lidé v Zambii jsou zaneprázdněni zemědělskými pracemi v této roční době, pan Mposama dodává, že jejich výsledek závisí na dešti a při jeho nedostatku se lidé bojí hladomoru.
Na závěr vyslovuje pan Mposama přání za všechny děti zapojené do sponzorského programu charity při nemocnici Svatého Lukáše v místě, které je opět pro nás nevyslovitelné - v Mpanshyi , že naše škola bude prostřednictvím charity při pražské arcidiecézi nadále podporovat děti , jako je Nelson.

A naše odpověď ? Zodpověděli jsme Nelsonovi otázku na počasí v Česku, snažili se vysvětlit, že ta letošní zima vlastně ani zima nebyla, že se těšíme na jaro, měli jsme prázdniny a volejbalový turnaj ve škole.
Nasťa slibuje poslat další vlastní kresby, Wendy vysvětluje , co je globální oteplování a ptá se, zda Nelson někdy viděl Viktoriiny vodopády, které jsou na hranicích Zambie. Zdeňku zase zajímala zvířata na safari, chce vědět, zda zajímá i Nelsona / četli jsme, že v Zambii žije nejvíc slonů ze všech zemí /.


 

Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace, realizuje projekt s názvem
"Škola pro praxi“
v rámci projektu „Šablony pro SŠ a VOŠ I“
č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/16_035/0005365

Datum zahájení 1. 3. 2017, datum ukončení 28. 2. 2019.

 

ŠKOLA, jako partner Karlovarského kraje, realizuje projekt
"Podpora přírodovědného a technického vzdělávání v Karlovarském kraji“
č. CZ.1.07/1.1.00/44.0004Projekty EU

INFO VOŠ!!!

drmax

Citát na 24. týden

T. A. Edison
Neselhal jsem 10000krát. Našel jsem 10000 způsobů, které nefungují.

Album na 23. týden

The Cure Collection

Trh práce
Info pro 1. ročníky
Info - uniformy

Pro budoucí
studenty 

Jak a kde objednat a nakoupit uniformy nutné pro výuku

ověřená instituce
Střední zdravotnická škola a vyšší odborná škola zdravotnická Karlovy Vary, příspěvková organizace - netkatalog.czStřední školy s maturitní zkouškou - netkatalog.cz