Jak jsme soutěžili v Matematické olympiádě Moravskoslezského kraje

Ve dnech 27. a 28. března 2019 se žáci SZŠ v Karlových Varech zúčastnili Regionálního kola matematické soutěže pro střední zdravotnické školy, které se letos konalo v Karviné. A tak jsme cestovali z Karlových Varů vlakem do Karviné. Po večeři jsme se rozhodli pro procházku po městě.

Další den jsme se přesunuli do budovy Střední zdravotnické školy, kde nás čekal již 22. ročník soutěže s často mezinárodní účastí (slovenskou a polskou), ale již tradičně karlovarskou. Ve školní jídelně jsme byli seznámeni s pravidly a rozděleni do příslušných kategorií s ostatními soupeři z dalších měst regionu (Ostravy, Opavy, Zlína, Olomouce, Frýdku-Místku, a možná i dalších měst).

První sada úloh byla vesměs logická, a tak nevadilo, když jsme řešili všichni totéž zadání, bez rozdílu věku a oboru, „hrabali“ jsme body všichni. Po dopsání 2. kola úloh olympiády se účastníci vypravili na prohlídku historického zámku, který speciálně pro „olympioniky“ nechala karvinská radnice otevřít na chvilku již v březnu. Počasí přálo, v zámeckém parku všechno kvetlo a vonělo.

Po obědě přišlo vyhlášení výsledků. Dopadli jsme parádně. Ilia Losev ze 2. AZT byl druhý!! Ostatní spolužáci obsadili mezi všemi nadupanými soupeři, a že jich bylo, vesměs čtvrtá místa! Někdo možná řekne: „smůla, …bramborák“, ale pro nás to byl v té konkurenci nebývalý úspěch.

A pak už jsme jen frčeli vlakem směr Karlovy Vary, no prostě domů, zdravě unavení, ale spokojení. Po celé dopoledne panovala mezi soutěžícími přátelská atmosféra a žádná rivalita. Dokonce jsme tam poznávali i kámoše z loňska, to doputovala soutěž do Opavy.

Tak zase za rok počítáme! To ale zveme všechny na oplátku do Varů!

Očima party kamarádů hájících se ctí barvy naší školy na poli matematickém v daleké Karviné zapsala vedoucí výpravy PaedDr. Zuzana Ledvinová.