30 + 70

V pátek 15. 11. se na naší škole konal projektový den k 30. výročí 17. listopadu a 70. výročí založení školy.
Na chodbách si návštěvníci mohli přečíst různé studentské práce na téma svoboda – zamyšlení, doplňovačky, pětilístek. Žáci z 1. PSB se ptali učitelů, co se jim vybaví, když se řekne rok 1989, jak ho prožívali – odpovědi byly vylepené v 2. patře. Prostor mezi schody zdobila státní vlajka.
Na pěti stanovištích se studenti seznámili se životem v totalitní společnosti a s událostmi roku 1939 a 1989. Součástí projektu byla i výstava Všední život + 70. výročí školy. Výstavu zhlédli i rodiče během třídních schůzek.
Děkujeme všem organizátorům a také těm, kteří zapůjčili předměty na výstavu (Andrea Pazderková, Andrea Tesařová, Aneta Hluchá, Anna Steiningerová, Chris Hüblerů, Dana Považanová, Dana Kolovratníková, Daniela Vintrová, Dáša Chmelíková, Dennis Schmidt, Hana Kaňovská, Iva Babinská, Iva Pavelková, Jarka Hrudkajová, Jarka Slavíková, Jaroslav Palm, Jindra Bursová, Karolína Ehmová, Karolína Gabrielová, Kristýna Schwarzová, Lena Minarská, Martina Kolbová, Martina Laitlová, Martina Nová, Michaela Halámková, Nella Szitaiová, Pavla Skořepová, Rudolf Kardoš, Tereza Baženovová, Tereza Krejzová, Tereza Chmielová, Tonička Slabá, Václav Souček, Zlatka Klepalová, Zuzka Šimáčková).

Předmětová komise společenských věd